İade Değişim Prosedürü

%100 İADE VE DEĞİŞİM GARANTİSİ NEDİR?

                   

   %100 İade ve Değişim Garantisi, ModaMerve’den satın aldığınız ürünleri beğenmediğiniz taktirde 7 gün içerisinde (Abiye ürünlerde değişim süresi 24 saattir.)  koşulsuz-şartsız değiştirme, 14 gün içerisinde koşulsuz-şartsız iade edip ürün bedelini geri alma güvencesidir. Kusurlu ürünlerde iade güvencesi 30 gündür.

                          

SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ NASIL İADE EDEBİLİRİM

              

              Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

              1 - İade için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış, kirlenmemiş, tadilat görmemiş olması kaydı ile aksesuarları, varsa hediyesi, varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde ürün iade formunu eksiksiz doldurarak (ürün iade formu faturanın ilk nushasının arka kısmıdır) bize göndermeniz gerekmektedir.    

              2 - İade formunu doldururken hesap bilgileri kısmını eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

              3 - İade için göndereceğiniz ürün / ürünler i şirketimizin anlaşmalı olduğu, yurtiçi kargo firması ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

 

               NOT : İade için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 14 günü geçmiş, kullanılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, (varsa) kolisi hasar görmüş olursa, faturası iki nusha halinde, (varsa) aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde; ürün kabul edilmeyecek, tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

               İade için göndereceğiniz ürün / ürünleri anlaşmalı olmadığımız bir kargo firması ile göndermek isterseniz, kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir. Aksi halde ürün kabul edilmeyerek size geri dönecektir.

          İade edilecek paket hasarsız, ürün kullanılmamış, yahut kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalı. 

          Kusurlu ürünlerin iadesinde 14 günlük iade süresi 30 gün olarak uygulanır. Şikayetiniz, tedarikçi firmaya iletilir. Üründe kullanımdan doğan bir sorun yoksa, ürünün bedeli tarafınıza iade edilir.

 

KURUMSAL FATURALI ÜRÜNLERİ İADE EDERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

                  Siparişiniz bir kurum (şirket, vakıf, dernek vb) adına fatura edilmişse, iade işlemi için ürünle birlikte kurumun düzenlediği "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" göndermeniz gerekiyor. Aksi halde iade işleminizi tamamlayabilmemiz mümkün olamaz.

 

 

SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM

                   Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış, kirlenmemiş, tadilat görmemiş olması kaydı ile aksesuarları, varsa hediyesi, varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 7 gün içerisinde (Abiye ürünlerde değişim süresi 24 saattir.) ürün değişim formunu eksiksiz doldurarak (ürün değişim formu faturanın arka kısmıdır) faturası ile birlikte yurtiçi kargo firması ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

  

                  Ürün elimize geçtikten sonra en geç 48 saat içinde talep etmiş olduğunuz yeni ürün ile değişim yapılıp adresinize kargo ücreti alınmadan gönderilecektir.

 

                  Ürün değişimi gerçekleşip kargoya verilirken size e mail yolu ile bilgi verilecektir.

 

                NOT : Değişim için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 7 günü geçmiş, kullanılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, (varsa) kolisi hasar görmüş olursa  faturası ile birlikte, (varsa) aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde; ürün kabul edilmeyecek, tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

                                                                             

İPTAL

              

               Aynı gün içerisinde verdiğiniz siparişi değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, mesai saatleri içerisinde (+90) 444 8 82 - (0212) 438 04 22 numaralarımızdan bize ulaşarak veya Sipariş İptali formunu doldurduğunuzda gerekli düzenleme hızlı bir şekilde yapılacaktır.

                                                                           

 

YURT DIŞI

 

                 Yurtdışı siparişlerinizde değişim yapılmamaktadır. Sadece iade işlemi yapılabilmektedir.

               İade işlemlerinde kargo ücreti üyelerimize aittir, sadece kusurlu ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.

      Üretim hatası sonucu iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarihi takip eden en geç bir ay içerisinde bize gönderebilirsiniz.             

             İade işlemlerinde, iade şartlarında olduğu gibi ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde ürün iade formunu eksiksiz doldurarak bize göndermeniz gerekmektedir.    

     Göndermiş olduğunuz ürün incelendikten sonra sizinle mail veya telefonla irtibata geçip iade işleminiz gerçekleştirilecektir.

(iade verdiğiniz ürün için, kargodan aldığınız makbuzun ve ürün iade formunun resmini +90 545 792 95 95 numaramıza whatsapp tan göndermeniz gerekmektedir)  

            Dikkat! Gümrük prosedürleri, doğal afetler, grev, aktarım kaçırması vb. nedenler belirtilen sürelerin kapsamı dışındadır.